Biting Ball Natural for Pigs Ø 75mm, no Chain, Kerbl
SKU
22649
- Made naturally from renewable materials
- Made of polylactic acid derived from sugar cane, reinforced with wood fibres
- Organic, mutable, healthy and harmless animal occupation material
- Long service life
- Biocompatible
- Biodegradable Does not contain GMOs
- Carefully selected, HACCP compliant hardwood
- Suitable for fattening pigs
- Without hanging chain
| Brand | KERBL |
|---|---|
| Original producer code | 02-0110 |
| Old SKU | 02-0110 |
| Main EAN-13 | 4018653226490 |
| Polish VAT rate | TAX 23% |
| CN Code | 39269097 |
| Country of origin | Niemcy |
| Type of offer | On request |
| Bulky product | No |
| Packaging (pcs/carton/pallet) | 1/25/1250 |
| Net product width | 7.5 cm |
| Net product height | 6.5 cm |
| Net product length | 7.5 cm |
| Carton width | 20.5 cm |
| Carton height | 20 cm |
| Carton length | 40 cm |
| Net weight | 0.206 kg |
